Malzeme & İşçilik

“Sürdürülebilir
Yaklaşım”

Gaea anlamının toprak ana ve yaşam tanrıçası olduğu bilincinde olarak hedefimiz ve çabamız olabildiğince yeşil ve sürdürülebilir olmaktır. Tasarımlarımız, zamansız, kullanım esnekliği sağlayan, akılda kalan ve arzulanandır.

Kullandığı yüksek kalitedeki doğal malzemeler, kimyasal işlemden geçmez ve zararlı hiçbir içerik kullanılmaz. Doğallık, kalite ve özelliklerine göre özenle seçilen malzemeler, kullanıldıkça daha da güzelleşir.

“Çocuk sağlığı ve güvenliğinin başta olduğu, doğru malzeme seçimi ve yerel üretimi hedefliyoruz.”

AHŞAP

Yerel, özel ağaçlar ile çalışmaya itina gösteriyoruz. İşletmemizde kullanılan ağaçların çoğu yerel ormanlardan hasat edilir. Bunun yanında özel ithal kontraplak kullanıyoruz.

KONTRAPLAK

FSC Sertifikalı Finlandiya kontrplağı kullanmayı tercih ediyoruz. Formaldehit için CARB II emisyon standartlarını geçmiştir.

YAĞ & CİLA

Standart ahşap cilamız birinci sınıf, organik bitkisel ve su bazlı bir yağdır.

SU BAZLI LAKE

Çocuk sağlığına tamamen uygun, düşük VOC ve % 100 HAP içermeyen (Tehlikeli Hava Kirleticileri), Green Guard Sertifikalı, su bazlı, mobilya sınıfı bir vernik ve boya grubu ile çalışıyoruz.

YAPIŞTIRICI

Yapıştırıcılarımız su bazlıdır ve toksik değildir.

TEKSTİL

Kullandığımız tüm tekstiller % 100 doğal elyaf. Pamuk % 100 organik GOTS Sertifikasına sahiptir.

LATEKS & LİF

Organik kauçuk ağaçlarından elde edilen, elle kalıplanmış doğal lateks ile çalışıyoruz.

“YÜKSEK KALİTELİ ÜRÜNLER”

Sürdürülebilir malzemeleri kullanmayı hedeflediğimiz, en yüksek kalitede sunduğumuz ürünlerimizde doğallık, zanaat ve zamansız yaklaşım sergilenmektedir. Tüm ürünler Türkiye’de üretilmektedir.