Bu site, tarayıcınız için sınırlı desteğe sahiptir. Edge, Chrome, Safari veya Firefox'a geçmenizi öneririz.

HİKAYEMİZ

Fikirlerden Rüya Gibi Gerçekliklere

Pınar Yar Gövsa’nın İtalya’da Domus Academy'de aldığı eğitim, onu hayalindeki fikirleri özenle tasarlanmış ürünlere dönüştürecek becerilerle donattı.Detaylara gösterdiği titiz dikkat ve çocukların evrensel dilini doğal malzemelere mükemmel bir şekilde yansıtma becerisi, aralarında Junior Design Awards, Maison & Objet'in de bulunduğu birçok organizasyon tarafından fark edildi ve ödüllendirildi.

Minikler ve doğa arasındaki bu sözsüz sohbet, Prens Harry ve Meghan'ın romantizmden ebeveynliğe uzanan yolculuğunu kutlayan, tek Türk markası Lil'Gaea'nın da içinde bulunduğu anma kitabı ‘Our Royal Baby’ yayınında yer buldu. 

30 yıllık Kraliyet muhabiri Robert Jobson’ın röportaj yaptığı Lil’Gaea kurucuları Pınar Yar Gövsa ve Tuğrul Gövsa, Londra Ritz Carlton Oteli’nde yapılan kitap  lansmanı sırasında Lil’Gaea’dan seçilen ürünleri Prens Harry ve Düşes Meghan Markle’a takdim etti.   

PINAR YAR GÖVSA

Pınar Yar Gövsa, Amerika’daki endüstriyel tasarım eğitimini Milano’da Domus Academy’de tasarım yüksek lisansıyla pekiştirmiş bir tasarımcı. Lugano, New York ve Milano’da 11 yıl yaşayan Gövsa, LG Electronics ve Foscarini gibi markalara da tasarımlar yaptı. 2009’da İngiliz Konseyi’nin seçtiği yılın genç girişimci tasarımcı Türkiye birinciliği ödülünün sahibi oldu. Eşi ve aynı zamanda ortağı tasarımcı Tuğrul Gövsa ile bugüne kadar aralarında Maison Objet, Milano ve Londra Tasarım Haftası olmak üzere pek çok fuarda katılımcı olarak yer aldı. 

Markaya bir ödül de İngiliz Junior Magazine ve Lux life'dan geldi. İris model beşik, en iyi tasarım ödülünün sahibi oldu.

Lil Gaea’dan  ikonik lamba Doglite, Milky masa ve Dogbox , dünyaca tanınmı; Philippe Starck, Nendo, Marc Newson, Piero Lissoni, Kengo Kuma, ve Marcel Wanders gibi Superstar tasarımcılar arasında yer aldı. Phaidon tarafından basılan Çocuklar için Tasarım kitabını MoMa tasarım mağazasında bulabilirsiniz.

GAEA Müşterilerine Özel ilk Alışverişte İndirim icin kayıt olmayı unutmayın!

Sepet